پشت پرده فتنه‌سازی دوساله امریکا در سوریه مشخص شد/ - 9 دی 88
X
تبلیغات
زولا

9 دی 88

پشت پرده فتنه‌سازی دوساله امریکا در سوریه مشخص شد/


اعتراف‌مهم وزیرخارجه امریکا یکسال پس‌از پیش‎بینی دقیق رهبرمعظم‎انقلاب

سخنرانی جان کری وزیر امور خارجه دولت جدید اوباما در سنای امریکا به عنوان اولین اظهار نظر رسمی او هر چند از زاویه پرداختن به موضوع ایران در رسانه‎های جهان مورد توجه فراوان قرار گرفت، اما نظری تامل برانگیز پیرامون موضوع سوریه را نیز در بر داشت که از پشت پرده دوسال آشوب و بحران در این کشور عضو محور مقاومت پرده برداشته است.

به گزارش رجانیوز، جان کری در جملاتی کوتاه که نشان از ناپختگی او در عرصه دیپلماسی دارد، درباره موضوع سوریه اعتراف مهمی کرده است: « زمانی این فرصت وجود داشت که شاید سوریه به دامان غرب بازگردد، اما مدت‎ها پیش این فرصت از دست رفت.»
 
این سخنان وزیر خارجه جدید امریکا از آن جهت حائز اهمیت است که پرده از علت اصرار غرب برای تغییر نظام کنونی سوریه به قیمت کشتار هزاران مسلمان سوری و غیر سوری برمی‎دارد. چنانکه بر اساس این جمله کلیدی،‌ تلاش ناکام برای جذب نظام سوریه و پیوستن دولت بشار اسد به غرب، مهمترین سبب تلاش‎های خون‎بار دوساله اخیر برای سرنگونی نظام کنونی سوریه به شمار می‎رود.
 
این درحالی است که پیش از این رهبر معظم انقلاب اسلامی، در تحلیلی عمیق و دقیق، به همین واقعیت اشاره کرده و هدف اصلی از تلاش برای سرنگونی نظام سوریه را نه استقرار یک حکومت مردمی که عدم همراهی سوریه با غرب برای ضربه زدن به محور مقاومت بیان کرده بودند.
 
رهبر معظم انقلاب بهمن ماه گذشته در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به شرایط سوریه فرمودند: اگر دولت سوریه، به آمریکایی‌ها  قول دهد که حمایت خود را از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان قطع خواهد کرد، همه مسائل تمام خواهد شد و تنها جرم سوریه حمایت از مقاومت است. 
 
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هدف اصلی طراحی امریکا در سوریه، ضربه زدن به خط  مقاومت در منطقه است زیرا سوریه از مقاومت فلسطین و مقاومت اسلامی  لبنان حمایت می‌کند.
 
اقرار وزیر امور خارجه امریکا به این واقعیت یکسال پس از تحلیل رهبر معظم انقلاب درباره ماهیت بحران‎سازی در سوریه حاکی از آن است که امریکا با وجود ادعای دموکراسی‎‎خواهی حاضر است به راحتی کشورهایی را که حاضر به پذیرش هژمونی این کشور در سطح جهان نیستند، به صحنه درگیری تبدیل کند.
 
این در حالی است که بنابر ادعای منابع غربی، هزینه این سرپیچی سوریه از نزدیک شدن به غرب، تا کنون 50 هزار کشته در سطح این کشور و ویرانی بسیاری از زیرساخت‎ها بوده است، موضوعی که به نظر می‎رسد هیچ اهمیتی برای طراحان این بحران خانمان سوز نداشته و تنها با هدف دستیابی به حکومتی همراه با غرب در این کشور طراحی و اجرا شده است. 

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)